Sabile
Bez tabu balva

„Bez Tabu Gada balva”, kas kino pasaulē būtu salīdzināma ar „Zelta aveni”,  šogad piešķirta arī Talsu novadam. To Talsu novada pašvaldība saņēmusi nominācijā „Arhitektūras pērle” par nedienām Sabiles kultūras nama atjaunošanā.

Šī gada martā raidījumā „Bez Tabu” izskanēja sižets par Sabiles kultūras nama atjaunošanu un tā laikā konstatētajiem defektiem, tai skaitā fasādes apdari.

Lai arī Sabiles kultūras nama atjaunošana tika sākta jau 2021. gadā, tomēr ēka neatbilstošās fasādes un būvnieka atteikšanās nepilnības novērst dēļ, joprojām nav nodota ekspluatācijā. Diskusijas ar būvnieku ir ieilgušas, nespējot rast kopsaucēju.

Lai situāciju risinātu, patlaban Talsu novada pašvaldība gatavo dokumentāciju cenu aptaujai  par neatkarīgas ekspertīzes veikšanu Sabiles kultūras nama fasādes daļai. Cenu aptauju paredzēts izsludināt 3. janvārī, plānots, ka ekspertīzes ilgums būs vismaz mēnesis. Pēc slēdziena saņemšanas Talsu novada pašvaldība pieņems lēmumu par tālāko rīcību.

„Bez Tabu Gada balva” ir un būs uztverama ar sarkastiski pamācošu noskaņu. Katru gadu balvas tēlu veido attiecīgā laika perioda astroloģiskais tēls jeb dzīvnieks, šogad tas ir trusis.