Sociālā aizsardzība

Talsu novada pašvaldība, izmantojot valsts finansējumu ēdināšanas izdevumu segšanai 1.-4. klašu izglītojamajiem un paredzot papildu līdzekļus no pašvaldības budžeta, nodrošinās ēdināšanas izdevumu segšanu vairākām izglītojamo kategorijām. Brīvpusdienas būs pieejamas Talsu novada vispārizglītojošo skolu 1.–7. klašu izglītojamajiem un bērniem, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmas obligātās sagatavošanas pamatizglītības ieguvei otrā apmācību gada programmu Talsu novada pašvaldības izglītības iestādēs.

Kopējā summa, kas paredzēta brīvpusdienu nodrošināšanai Talsu novada izglītības iestādēs, ir ap 860 000 eiro, no kuriem 265 000 eiro ir valsts finansējums, bet pārējo sedz pašvaldība.

Ēdināšanas izmaksas tiks segtas šādiem Talsu novada izglītības iestāžu  izglītojamajiem:

• Pusdienu izmaksas Talsu novada vispārizglītojošo skolu 1.–7. klašu izglītojamiem;
  • Brokastu, pusdienu un launaga izmaksas Talsu novada pašvaldības dibināto izglītības iestāžu pirmsskolas izglītības programmu bērniem, kuri apgūst sešgadīgo apmācību, bērniem, kuriem nepieciešama uztura korekcija, pamatojoties uz ārsta noteiktu diagnozi „smaga pārtikas nepanesība’’, un bērniem, kuri apgūst speciālās izglītības programmas.

Savukārt Talsu Kristīgās vidusskolas izglītojamajiem finansējums no Talsu novada pašvaldības budžeta līdzekļiem tiek piešķirts 1.–4. klašu izglītojamo ēdināšanas izmaksu segšanai starpības apmērā, kas rodas no Talsu novada pašvaldības izglītības iestādēs noteiktās zemākās cenas apmēra un valsts finansējuma par katru izglītojamo. Tas tiek piešķirts arī 5.–7. klašu izglītojamo ēdināšanas izmaksu segšanai starpības apmērā, kas rodas no Talsu novada pašvaldības izglītības iestādēs noteiktās zemākās cenas apmēra un summas, ko nav iespējams segt no neiztērētajiem valsts un Talsu novada pašvaldības piešķirtajiem budžeta līdzekļiem 1.–4. klašu grupā.

Kopējais izglītojamo skaits, kuriem tiks segtas ēdināšanas izmaksas, ir 2790 izglītojamie. Pirmsskolas sešgadīgo apmācībā ir 400 bērni, bet pirmsskolas specialās izglītības programmā ir 21 bērns. Talsu novada vispārizglītojošo skolu 1.–4. klases izglītojamo skaits ir 1453, un 5.–7. klašu izglītojamo skaits ir 916.

Kristiāna Bergmane