Noslēdzies konkurss „Ziemassvētku skatlogs Talsu novadā”, kur jau ceturto gadu Talsu novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem bija iespēja savu pārvaldīto īpašumu rotāt Ziemassvētku rotās. Konkurss rīkots ar mērķi veicināt iedzīvotāju un uzņēmēju aktīvu līdzdalību svētku rotas veidošanā.

Šogad krāšņākā un radošākā Ziemassvētku noformējuma noskaidrošanā tika iesaistīts plašāks sabiedrības loks – starp konkursa pieteikumiem tika meklēts ne tikai skatlogu vai ieejas mezgla, bet arī labākais dzīvojamo ēku fasāžu un priekšlaukuma noformējums, un pirmo reizi iedzīvotāju balsojumā noteiktas skatītāju simpātijas balvas. Jāpiemin, ka šoreiz konkursā nedrīkstēja piedalīties pašvaldības iestādes, to paredz konkursa nolikums. Žūrija rūpīgi vērtēja visus dalībniekus, izceļot katra ieguldījumu svētku estētikā un radošumā.

Kā vēsta žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Talsu novada Būvvaldes vadītājs Emīls Gulbis, šogad žūriju īpaši saviļņojuši ģimeņu pieteikti darbi, kā arī bērnu iesaiste Ziemassvētku rotu tapšanā. Konkursa dalībnieki šogad izcēlušies ar īpašu rūpību, oriģinalitāti un kvalitāti noformējuma risinājumos. Mums ir zināms arī kāds īpašs fakts – viens no apbalvotajiem laimēto dāvanu karti ir nolēmis ziedot labdarībai.

• Nominācijā „Labākais skatlogu un/vai ieejas mezgla Ziemassvētku noformējums” 1. vietu ieguvis veikals – galerija „Egle” (Lielajā iela 22, Talsos) , 2. vietu ziedu salons „Ziedu pietura” (Dundagas ielā 15, Talsos), bet 3. vietā ierindojusies Ilze Pumpure (Baznīcas laukumā 4, Talsos).
  • Otrā nominācijā – „Labākais dzīvojamās ēkas fasādes un priekšlaukuma Ziemassvētku noformējums” uzvarētāja laurus plūkusi Sindija Ratniece (Jaunajā ielā 1, Valdemārpilī), 2. vietā ierindojot Sandru Veckāgāni (Saules ielā 1, Rojā). Šo pjedestālu noslēdz Ieva Kukle-Ozoliņa („Kanneniekos”, Vandzenes pagastā).
  • Visbeidzot skatītāji savas simpātiju balvas dāvājuši Sandrai Veckāgānei un ziedu salonam „Kreimenīte” (Darba ielā 44, Talsos).
  • Veicināšanas balvas pasniegtas Baibai Freimanei (veikala „Citro” priekšlaukums Kaltenē, Rojas pagastā), apģērbu veikalam „Quit out” (Lielajā ielā 13-2, Talsos), ziedu saloniem „Maijrozīte” (Lielajā iela 36, Talsos) un „Ziedu akcents” (Lielajā iela 12, Valdemārpilī).

Labāko dekorāciju autoriem piešķirtas Talsu novada pateicības raksti un dāvanu kartes – 1. vietas ieguvējs apbalvots ar dāvanu karti 250 eiro vērtībā; 2. vietas ieguvējs – 200 eiro vērtībā; 3. vietas ieguvējs – 150 eiro vērtībā. Skatītāju simpātiju balvu ieguvēji balvā saņēma dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Talsu novada pašvaldība pateicas ikvienam, kurš iesaistījās svētku sajūtas radīšanā novadā, lai Ziemassvētku gaisotne būtu jaušama ik uz soļa. Tikai kopā mēs varam radīt arvien lieliskākus, iedvesmojošākus un aizraujošākus projektus pilsētas un lauku vides uzlabošanai.