Automašīnu mazumtirdzniecības uzņēmums Inchcape Motors Latvija aizbildniecībā augošiem bērniem Talsu novadā sagādājuši mūsdienās tik nepieciešamos palīglīdzekļus mācībām – desmit stacionāros un desmit portatīvos datorus.

Kā dalās Inchcape Motors Latvija pārstāvis Valdis Priekulis, uzņēmumu motivē vēlme dot un iespēja dāvināt datorus tiem, kam šī palīdzība visvairāk nepieciešama, lai digitālajā laikmetā bērni spētu apgūt jaunas prasmes, mācīties un nākotnē kļūt par konkurētspējīgiem profesionāļiem darba tirgū. Iepriekš palīdzība sniegta citu pašvaldību iedzīvotājiem, atbalstot seniorus pansionātos un bērnus. Datori ir lietoti, bet lieliskā darba kārtībā – uzņēmuma darbības specifikā nepieciešams apstrādāt lielu informācijas apjomu, līdz ar ko regulāri nepieciešams gādāt jaunu, jaudīgāku aprīkojumu.

Kā stāsta Talsu novada Bāriņtiesas vadītāja Inta Zaķe, Bāriņtiesas darbinieces kopīgiem spēkiem izvērtējušas, kurām ģimenēm šobrīd šī palīdzība būtu visnepieciešamākā, izvērtējot arī bērnu skaitu ģimenē, bet lēmums nav bijis viegls. Aizbildņi ir tā grupa, kam atbalsts nepieciešams visvairāk. Audžuģimenes saņem valsts pabalstu, savukārt aizbildņi bieži vien ir bērnu tuvākie radinieki, kuri par aizbildņa pienākuma pildīšanu tiek atbalstīti vien ar 54 eiro mēnesī – nereti tās ir vecmāmiņas, brāļi, māsas, onkuļi, kuriem šāda palīdzība ir nozīmīgs atbalsts.