Kultūra Mērsrags

Jau otro gadu biedrība „Piestātne” Mērsragā organizē vokālās mūzikas konkursu „Jūra, jūra vien…” Konkursa patronese ir dziedātāja Margarita Vilcāne. Konkursa mērķi ir atklāt dziedošus talantus visos vecumposmos, popularizējot dziesmas par jūras tēmu, kā arī bagātināt Mērsraga pagasta kultūrvidi un veicināt tā atpazīstamību.

2024. gadā konkurss norisināsies divās kārtās.

  • 1. kārta – 13. aprīlī  Mērsraga Tautas namā,
  • 2. kārta  10.augustā Mērsraga brīvdabas estrāde „Jēgerleja”.

Abās kārtās jāizpilda dziesma, kuras garums nepārsniedz četras minūtes. Dziesmas saturam jābūt saistītam ar jūras tēmu vai tās tekstā jābūt minētai jūrai.

Konkursa abās kārtās dziesma tiek izpildīta dzīvajā, var izmantot ierakstītu mūzikas pavadījumu (fonogrammu) vai instrumentālu pavadījumu. Dziesmu var izpildīt arī bez pavadījuma – a capella. Pavadījuma veids 1. un 2. kārtā var atšķirties.

Konkursa dalībniekus vērtē piecās vecuma grupās, no kurām pirmajā grupā piedalās bērni līdz 6 gadiem, bet piektajā grupā dalībnieki no 26 līdz … gadiem. Tas nozīmē, ka konkursā var piedalīties bez vecuma ierobežojuma. 1. kārtā notiks dalībnieku atlase, pēc kā paziņos par iekļūšanu otrajā kārtā. Savukārt 2. kārtā katrā vecuma grupā tiks noskaidroti pirmo trīs vietu ieguvēji, bet no visiem dalībniekiem viens iegūs galveno balvu jeb GRAND PRIX 120 eiro apmērā.

Lai pieteiktos konkursam, līdz 2024. gada 1. aprīlim jāaizpilda pieteikuma anketa, kā arī jāpārskaita ziedojums vismaz 12 eiro apmērā konkursa organizēšanai uz biedrības kontu: LV35HABA0551054247025. Maksājuma mērķī norādīt ziedojums konkursam „Jūra, jūra vien", kā arī dalībnieka vārds, uzvārds.

Konkursa nolikums pieejams konkursa Facebook lapā – Vokālās mūzikas konkurss „Jūra, jūra vien…”, kā arī ir iespējams saņemt nolikumu e-pastā, rakstot uz adresi piestaatne@gmail.com.

Ja dziedāšana nav Tava stiprā puse, tomēr vēlies atbalstīt konkursa norisi, priecāsimies par katru ziedojumu