Sports Izglītība

Piektdien, 21. aprīlī, 10.00 visā Latvijā notiks tradicionālā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā Olimpiskā diena. Šāda diena tiek rīkota, lai vairotu jauniešu interesi par sportu un Olimpisko kustību. Olimpiskās dienas 2023. gada devīze ir Soli pa solim #sportiņā!” Talsu novada izglītības iestādes Olimpisko dienu atzīmēs savās iestādēs vingrojot, sportojot un piedaloties dažādās veselību veicinošās aktivitātēs visas dienas garumā.

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

Kā stāsta Talsu novada Kultūras un sporta attīstības nodaļas Sporta daļas vadītājs Aivars Pekmans, dalībai „Olimpiskās dienas 2023” aktivitātēm šogad pieteikušies 2926 Talsu novada pirmsskolu, pamatskolu un vidusskolu audzēkņi no 23 izglītības iestādēm.

Olimpiskā diena notiek vienlaikus visā Latvijā un, tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad pasākuma norises formātā būtiskas izmaiņas netiek plānotas. Lai Olimpiskās dienas norises laikā bērnudārzniekiem un skolēniem popularizētu rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu labas pašsajūtas veicināšanai, LOK sadarbībā ar labi zināmiem fitnesa treneriem ir izveidojusi un nofilmējusi klasisko vingrošanas mācību materiālu, kas apskatāms LOK oficiālajā mājas lapā olimpiade.lv un skatāms arī interneta vietnē YouTube. Tāpat Olimpiskā diena sāksies ar kopīgu, tiešsaistē translētu rīta vingrošanu, kur būs iespēja vērot arī informatīvu animāciju par pieciem olimpiskajiem apļiem, kā arī dzirdēt dažādas intervijas par un ap sporta tēmu.

Pēc kopīgas rīta rosmes vingrošanas kompleksa, izglītības iestādēs paredzētas dažādas aktivitātes – stafetes un veiklības uzdevumi, kuri pārbaudīs bērnu un jauniešu izveicību, ātrumu, izturību, spēku un precizitāti.

Talsu novadu Olimpiskajā dienā pārstāvēs: Talsu pirmsskolas izglītības iestāde (PII) „Saulīte”, Talsu PII „Sprīdītis”, Talsu PII „Zvaniņš”, Dundagas PII „Kurzemīte”, Sabiles pamatskola, Pastendes PII „Ķipars”, Vandzenes PII „Zīlīte”, Rojas PII „Zelta zivtiņa”, Valdemārpils PII „Saulstariņš”, Talsu PII „Pīlādzītis”, Valdemārpils vidusskola, Lībagu sākumskola, Pūņas pamatskola, Talsu PII „Kastanītis”, Virbu sākumskola, Talsu Valsts ģimnāzija, Rojas vidusskola, Laidzes PII „Papardīte”, Kolkas pamatskola, Sabiles PII „Vīnodziņa”, Mērsraga vidusskola, Stendes pamatskola un Stendes PII „Saulīte”.

Olimpiskās dienas pasākumu dalībniekiem tiks pasniegti Starptautiskās Olimpiskās komitejas 2023. gada sertifikāti un piemiņas veltes.